02 Nisan 2014

Açıklama

Sevgili Dostlar,

Sanatçı kimliğim sebebiyle herhangi bir siyasi partiyle organik bağ kurmamakta ısrarlıyım. 

Bunun, hem bugün siyasi görüşüme en yakın görüşü temsil ettiğini düşündüğüm parti yarın yanlış yaptığında aynı şekilde tepki verebilme özgürlüğümü korumak için, hem de beni dinlemekten keyif alanların algısında herhangi bir siyasi etiketle değil de duygularına tercüman samimi bir söz, bir ses olarak kalabilmek için şart olduğunu düşünüyorum.

Bu durum tabii ki doğru olduğunu düşündüğüm fikirlerimi, birisi fikrimi değiştirene kadar savunmama ve sizlerle paylaşmama engel değil :)


Ayrıca ürettikletim sayesinde, çoğunluğuyla tanışmamış olduğum, toplumun farklı kesimlerinden olan, farklı siyasi görüşlerden, konuşarak anlaşma kabiliyetine sahip, fikir beyan ederken ve savunurken birbirine saygıda kusur etmemek için çabalayan insanlarla, bugünkü siyasi görüşümü olgunlaştırabiliyor olmaktan dolayı çok mutluyum; ve bundan kesinlikle mahrum olmak istemiyorum.

Hatta bu yüzden yerel seçimlerde özellikle Oy ve Ötesi gibi parti bağımsız bir platformda sandık gözetmenliği yaptım. Partilerden öte, insanların hakkının yenmesine engel olacak kuralına uygun adil bir seçim için var gücümle mücadele ettim.

Fakat, günümüzde revaçta olan ve maalesef benimsetilen anlayışın aksine, gençlerin herhangi bir maddi beklenti olmaksızın tüm toplum için salt özgürlükler ve adalet kaygısıyla gerçekleştirdikleri siyasi parti teşkilatlarına destek olma, oylara sahip çıkma hareketlerini çok değerli buluyor ve destekliyorum.

Benim gibi kendine yukarıda açıkladığım tipte bir sorumluluğu yüklemeyen herkese, görüşlerini yansıtan ya da en yakın görüşte olan siyasi partilerin teşkilatlarına üye olmalarını tavsiye ediyorum. İleride dünyayı ve çocuklarımızı delilerin tahriklerinden koruyabilmek için sağduyu sahibi, demokrasiyi araç değilde amaç olarak gören, ikna kabiliyeti yüksek, donanımlı kadrolara çokça ihtiyaç olacak. Güçlü bir teşkilat yapısına sahip olmadan ve iyi bir takım çalışması yürütmeden eleştirdiğimiz bir sistemi değiştirmek mümkün değil.

Oy verenlerin, partilerine, dışarıdan konuşarak değil teşkilatlarda aktif görev alarak, ülkelerine ise, fikir ve enerjileriyle fark yaratarak çok daha faydalı olabileceklerine inanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle.