08 Mart 2017

Kadınlar Günün Kutlu Olsun


Zengin ve karizmatik iş adamı Faruk Boran'a aşık olarak Bursa’ya gelin giden, annesiz babasız büyümüş, genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu müzisyen genç kız Süreyya. Kadınlar günün kutlu olsun!

İstemediği halde, Kapadokya’da yaşayan, bölgenin zengin ve güçlü adamlarından Fikret Karakaya’nın karısı olmaya mahkum edilen, taş ustası Seyit'e aşık olan güzeller güzeli Zühre. Kadınlar günün kutlu olsun!

Anadolu’da bir aşiretin oğlu ile yaşamak için şehir hayatını geride bırakan fedakâr ve aşık bir kadını canlandıran yeni gelin May. Kadınlar günün kutlu olsun!

Bir tarafta kendisini seven ama ona karşı büyük bir aşk hissetmediği Murat, diğer tarafta uzak durmak istese de çekimine karşı koyamadığı Kenan... Açık denizler ve güvenli limanlar arasında bir seçim yapmaya çalışan Zeynep. Kadınlar günün kutlu olsun!

İstanbul'un kenar mahallerinden biri olan Telli Kavak'ta hasta annesi Nermin'le birlikte yaşayan, babası Cengiz’i öldü bilen, hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan Mehmet'in hayatına girişiyle kendini bir deli sevdanın içinde bulan, hayatı öğrendiği sırlarla alt üst olan Bahar. Kadınlar günün kutlu olsun!

Evlilik planları yaptığı sevgilisi Savcı Oktay'ın yaptığı bir kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasını üstlenen ve katil olup hayatı altüst olan Meryem. Kadınlar günün kutlu olsun!

Birbirinin tüm huylarını, zaaflarını bilen, kıyasıya girdikleri gizli savaşta tüm zekalarını kullanacak ve birbirlerini can evinden vurmak için sahip oldukları imkanları ortaya serecek kız kardeşler, Ezgi ve Deniz. Kadınlar gününüz kutlu olsun!

Toprak ağası, despot Tahsin Korludağ'ın şımarık, güzeller güzeli, düşman ailenin oğluna abayı yakan kızı Sühan. Kadınlar günün kutlu olsun!

Annesinin babası tarafından babasından saklanarak, evlatlık verildiği gecekonduda yetişen, yıllar sonra zengin babasına kavuşan Bahar. Kadınlar günün kutlu olsun!

Sultan Murad’ın iktidar yolculuğunda önündeki en büyük engel olan annesi Kösem Sultan. Kadınlar günün kutlu olsun!

Gecekonduda annesi ve kızkardeşiyle yaşarken, üvey babası taciz ettiği için annesinin yetimhaneye bıraktığı 16 yaşında Eylül. Kadınlar günün kutlu olsun!

Mudanya'nın bir köyünde, küçük yaşta, aralarındaki bir anlaşmazlığı tatlıya bağlamak isteyen babasının, kan kardeşinin oğluyla nişanladığı Melek. Kadınlar günün kutlu olsun!

Yeraltı dünyasındaki ailelerin, paranın nereden geldiğini sorgulamayan, dünü olmayan, yarınları meçhul olan, kocalarının sevgililerinin, sevgililerinin karılarının farkında olan kadınlar. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Yanlışlıkla oturduğu masada içine ilaç atılmış içkiyi içip çılgın bir gece geçiren, sabah 309 nolu odada, dedesinden kalan mirası alabilmek için bir an evvel evlenmesi ve çocuk sahibi olması gereken Onur diye birisiyle uyanan. 3 ay sonra ise hamile kaldığını anlayan Lale. Kadınlar günün kutlu olsun!

Tekstil imparatoru Sarsılmaz ailesinin veliahtı ile bir aşka yelken açan, İstanbul’da iki arkadaşıyla yaşayan Giresunlu Hayat. Kadınlar günün kutlu olsun!

Armatör Tekin Mirkelamoğlu'nun, beş dil konuşabilen, yakışıklı, olgun, sosyal bir gemi adamı olan Ali’ye aşık olunca nişanlısından ayrılan kızı Derin. Kadınlar günün kutlu olsun!

İstanbul’un yoksul semtlerinden birinde, iki çocuğu ve şiddet gördüğü hayırsız pazarcı kocasıyla yaşayan, mahalle polikliniğinde sağlık görevlisi olarak çalışan, oğlunun geçirdiği trafik kazasıyla hayatı kararan Elvan. Kadınlar günün kutlu olsun!

Aşık olduğu adamdan evlilik dışı bebek sahibi olan Ülfet. Kadınlar günün kutlu olsun!

Varlıklı bir ailenin oğlu olan Emir Kozcuoğlu’nun karısı olup, dar gelirli bir ailenin umutlarını bağladığı oğlu Kemal Soydere ile masalsı aşk yaşayan Nihan. Kadınlar günün kutlu olsun!

Bir kadının isteyebileceği her şeye sahipken bir gün kocası hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolunca hayatı tepetaklak olan, iki çocuğu ve yaşlı babasıyla çaresiz bir halde ortada kalan Deniz. Kadınlar günün kutlu olsun!

Almanya'da yaşayan ve eşinden ayrıldıktan sonra bebeğiyle baba evine dönmek zorunda kalan, bebeğinin geleceği için güçlü, varlıklı ve karanlık karakter Haşmet'le bir gelecek hayali kurarken tüm hayatının alt üst olacağı bir gecede İstanbul'da restoran işletmeciliği yapan Alper’e gönlünü kaptıran Leyla. Kadınlar günün kutlu olsun!

Altı ay ömrü kalan kardeşini mutlu etmek isteyen Ömer’in, para karşılığında altı aylık sözleşmeli, formalite evlilik teklifini kabul eden Zehra. Kadınlar günün kutlu olsun!


fotoğraf kaynak: https://alzheimer-riese.it/images/stories/ArticlePics/Moody-woman.jpg