16 Aralık 2013

Çarşı Karışık İşlere Karşı
Beşiktaş'ın, Erdoğan'ın doğup büyüdüğü semt olması sebebiyle hiç bir desteği esirgemediğini bildiğimiz Kasımpaşaspor'la mücadelesinde maruz kaldığı rezillik ve hoyratlık, ülkenin maruz kaldığı rezilliğin ve hoyratlığın mikro temsili olarak gözümüze sokulmuştur. Maalesef hakem Barış Şimşek'in yaptığı, iyi niyetle bağdaştırılması zor olan bariz kural hatalarını, çArşı'nın Gezi direnişinde sergilemiş olduğu duruşa karşı, siyasi etkiyle takıma karşı yapılmış bir komplo olarak görenlere hak vermemek elbette mümkün değil; fakat gelin görün ki iş o kadar basit görünmüyor!

Beşiktaş uzun zamandır büyük bir güç kavgasının ortasında. 

Kasımpaşaspor'un yönetim kuruluna baktığınızda noktaları birleştirmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.


Zafer Yıldırım (Başkan)

Armani, Ermenegildo Zegna ve Hugo Boss gibi dünya giyim devlerine üretim yapan Orjin'in ve İstinye Park'ın sahibi. Arkadaşım dediği Turgay Ciner'in teklifiyle başkanlık görevine gelmiş. "Kasımpaşaspor arkadaşım Turgay Ciner'in bir projesiydi." diyen, yönetim kurulundaki Beşiktaşlıların çokluğunun nedeni sorulduğunda "Kasımpaşaspor bir iş, ben yaptım oldu dersiniz; ama Beşiktaş'ta yapamazsınız." diye cevap veren iş adamı.

Hasan Hilmi Öksüz (Başkanvekili)
Zamanında Milli Selamet Partisi, Fazilet Partisi ve Refah Partisi'nde aktif görevler almış, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın isteğiyle 2004 yılında Kasımpaşaspor'a başkan olmuş. Recep Tayyip Erdoğan'ın dostu; ve hatta babaları da arkadaşlarmış. Kasımpaşaspor'a "ikili ilişkileri" ne demek oluyorsa o şekilde şu anki stadını ve kulübün en büyük gelir kaynaklarından biri olan Taksim'deki otoparkı kazandıran, Kemerburgaz'daki olaylı 232 dönüm araziyi de kazandırmak üzere olan kişi.

Turgay Ciner (Yönetim Kurulu Üyesi)
İktidara yakınlığıyla bilinen, enerji, madencilik, medya ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren, Habertürk, Show Tv'nin de sahibi olan, Türkiye'nin en büyük 500 kuruluşu arasında bulunan Ciner Grubu'nun Başkanı. Beşiktaş eski yöneticisi, efsane başkan Süleyman Seba'ya karşı ilk bayrak açanlardan olduğu biliniyor.

İhsan Kalkavan (Yönetim Kurulu Üyesi)

"Onun için ölürüm" dediği Fethullah Gülen'e bağlılığını her fırsatta dile getiren denizcilik, finans, sigorta ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Bank Asya, Beyoğlu Pera Palas ve Beşiktaş Tersanesi vb. sahibi. Mübariz Mansimov'a gemi yapıyor. Beşiktaş eski yöneticisi, kulübünün başkanlığına talip olmuştu.

Mehmet Fatih Saraç (Yönetim Kurulu Üyesi)

BİM'in kurucularından, Ciner'le UCZ'de ortak, Habertürk yönetimindeki Erdoğan'ın adamı olarak anılan üst düzey yönetici, ABD'nin El Kaide terör örgütüyle bağlantısı olduğu iddiasıyla malvarlığını dondurduğu, Recep Tayyip Erdoğan'ın ise "Ben ona kefilim" dediği Arap işadamı Yasin El Kadı'nın finans işlerinden sorumlu BİM'deki eski ortağı.

Mübariz Mansimov (Yönetim Kurulu Üyesi)
Hükümetin desteğiyle Türkiye'de büyük işler alan dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Palmali'nin sahibi, Türk vatandaşlığına geçtikten sonra Mübariz Gurbanoğlu adını alan, 89 yılına kadar hiçbir malvarlığı olmayan, şu anda ise dünyanın en zenginleri arasında adı sayılan, Beşiktaş başkanlık seçimlerinde Fikret Orman'la yarışan Serdar Adalı'nın kadrosunda yer almış, "BJK'yi satsalar alırdım" diyen Azeri işadamı.

Yiğit Şardan (Yönetim Kurulu Üyesi)
Türkiye'nin en büyük reklam ajanslarından Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi'nin ortağı ve eski yönetim kurulu başkanı, Galatasaray kongre üyesi, eski yönetim kurulu üyesi ve başkan adayı. UCZ Mağazacılık'ta Turgay Ciner ve Mehmet Fatih Saraç'ın ortağı.Galatasaray başkanlığına talip olmuştu.

Mehmet Turgut Yılmaz (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ağabeyi eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın başbakanlığı döneminde adından sıkça sözedilen her dönemin adamı Tekstilbank ve GSD Holding'in sahibi.

Ahmet Misbah Demircan (Onursal Üye)
Defalarca DGM'de yargılanmış, İlahiyat Fakültesi mezunu, eski Süleymaniye Camii vaizi, "İslam’a Göre Cinsel Hayat" adlı ilginç kitabın yazarı Ali Rıza Demircan'ın yine İlahiyat mezunu oğlu, eskiden MÜSİAD ve TÜRSAB'da görevler üstlenmiş, 2004 yılında Kadir Topbaş'tan koltuğu devralan Beyoğlu Belediye Başkanı.Kaynaklar: 
http://eksisozluk.com/mubariz-mansimov--1242087
http://www.odatv.com/n.php?n=haberturkun-gizli-patronu-o-1807131200
http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/8795-/GazetecilerOnline/erdogan39in-adami-ciner39in-holdinginin-basina-gec
http://ekonomi.bugun.com.tr/ihsan-kalkavanin-en-buyuk-serveti-haberi/217023
http://eksisozluk.com/yigit-sardan--285363
http://www.ntvspor.net/haber/spor-toto-super-lig/24403/baskanlar-ne-is-yapar
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/12/13/gun101.html
http://yongazetesi.com/news_detail.php?id=5663
http://www.kasimpasaspor.org.tr/kulubumuz/yonetim-kurulu
http://www.bjkgazetesi.com/haber/2607/mansimov-dan-2-dunya-yildizi-hediye#axzz2nfi4BPH6
http://www.youtube.com/watch?v=RvTO5yxgeAA
http://www.gq.com.tr/Assets/Imgs/Content/2013/6/carsi_0_0_Size918X612.jpg